Jan Štangelj, naš trenutno najuspešnejši učenec in regijski prvak v znanju iz fizike, je resnično izjemno nadarjen mladenič. S svojim intelektom je v letošnjem šolskem letu premagal številne izzive, od šolskega in regijskega tekmovanja vse do državnega nivoja, v različnih kategorijah. Na državnem tekmovanju iz Logike je dosegel bronasto priznanje, medtem ko je na Razvedrilni matematiki odnesel srebrno priznanje. V pričakovanju dobre uvrstitve čakamo na rezultate državnega tekmovanja iz Angleščine.

V aprilu ga čakata še dva pomembna izziva – državno tekmovanje za Vegovo in Štefanovo priznanje, kjer bo gotovo pokazal svoje  znanje. Poleg tega bo v juniju sodeloval tudi na tekmovanju WRO robotike, kar priča o njegovemu talentu na področju STEM (znanost, tehnologija, inženiring in matematika).

Jan je nedvomno zgled svojim vrstnikom in ponosni smo na njegove uspehe in željo po znanju in napredku.