Učenci 6.a in 6.b razreda smo se v petek, 21. 4. 2023, udeležili Ekotržnice na novomeškem Glavnem trgu. Na naši stojnici smo pokazali družabne igre, ki smo jih naredili iz odpadnih materialov, pokazali pa smo tudi izdelke skupine Ježi in učencev 5. razreda s podružnične šole na Podgradu. Obisk naše stojnice je bil izredno dober. Celotno dogajanje, ki je sicer namenjeno dnevu Zemlje in večji ozaveščenosti o skrbi za naš planet, pa je spremljalo tudi bogato kulturno-zabavno dogajanje, kjer so se predstavili učenci vseh sodelujočih šol. Mi smo se izkazali z nastopom ob recitaciji pesmi Andreja Rozmana – Roze Vodovodni gost, kjer smo na zabaven način pokazali, da je potrebno skrbeti za pitno vodo.