Na podružnični šoli Podgrad, Novo mesto, smo bili v letošnjem letu primorani podreti več kot sto let staro lipo. Lipa je začela razpadati in odmirati. Ker je drevo dajalo vaškemu okolju in šoli edinstven pečat, smo se odločili, da bomo posadili novo. Ravno v tem času pa smo zasledili projekt Čebelarske zveze Slovenije, ki obeležuje dan sajenja medovitih rastlin. To se nam je zdela odlična priložnost, da posadimo novo drevo in upamo, da bo čez 100 let še stalo na tem mestu ter takratnim učencem in učiteljem nudilo hladno senco, hkrati pa bi pomagalo tudi naši dragoceni kranjski čebelici.
V okolici Podružnične šole Podgrad smo tako posadili kar pet mladih lip. Vsak razred je posadil svoje drevo. Dobljene sadike smo delili s Podružnično šolo Dolž. Tudi oni so posadili drevo ob šoli ter štiri drevesa ob vaškem igrišču.
Želimo si, da bi posajena drevesa zrasla v vsej svoji veličini in bi jih čebelice obletavale vsaj v tako velikem številu, kot prejšnjo.

Čebelarski zvezi Slovenije se zahvaljujemo za podarjene sadike.