Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da so se na naši šoli pojavili pirotehnični izdelki. Šola in njen okoliš je prostor, kjer za pirotehnične izdelke ni prostora, zato sta posedovanje in njihovo uporaba v šolskem prostoru in njeni okolici prepovedana.

Po določbah Zakona o eksplozivih in pirotehničnih izdelkih (ZEPI), ki za pirotehnični izdelek definira »vsak izdelek, ki vsebuje eksplozivne snovi, pirotehnične snovi ali eksplozivno mešanico snovi, ki proizvajajo toploto, svetlobo, zvok, plin ali dim ali kombinacijo takih učinkov, ki so posledica eksotermnih kemičnih reakcij (4. člen ZEPI), prepoveduje uporabo le-teh in strogo kaznuje. O (ne)uporabi in nevarnosti pirotehničnih in eksplozivnih izdelkov si lahko preberete na uradni spletni strani Ministrstva za notranje zadeve:

https://www.policija.si/svetujemo-ozavescamo/oosebna-varnost/varna-uporaba-pirotehnike.

Naša šola je dolžna poskrbeti za varnost vseh deležnikov v procesu vzgoje in izobraževanja, zato bo v skladu z zakonodajo ukrepala in sodelovala s pristojnimi institucijami.

Hvala za razumevanje.

Vodstvo OŠ Stopiče

Dostopnost