Spoštovani učenci!

Pred vrati je začetek novega šolskega leta. Prepričana sem, da ste ponosni, da vstopate v višji razred ter da greste novemu znanju in izkušnjam naproti.

Novice-šola | Osnovna šola Cerkno

Predvidevam, da ste že pričeli z urejanjem vašega delovnega kotička. Svetujem vam, da so v njem izključno stvari, ki jih potrebujte za pisanje domačih nalog in učenje.

Uredite si torbo in preglejte šolske potrebščine.

Čas učenja načrtujte vsak dan ob istem terminu. Zelo dobro je, če si na mizo pripravite tudi manjšo uro (budilko), s katero si boste pomagali načrtovati čas. Pripravite si tedenski popoldanski urnik, kamor boste vključili: čas za učenje, za ponovitev snovi in popoldanske interesne dejavnosti.

Prepričana sem, da veste, da sprotno učenje  zelo olajša delo na dolgi rok.

Pametno je, da ponovite poštevanko. Rado se zgodi, da jo med počitnicami malo pozabite.

Domače naloge vzemite kot uganke – naj bodo telovadba za možgane.

Ne mečite “puške v koruzo” ob prvi zagati. Pomembno je, da znate vstati, ko se spotaknete, in da nadaljujte korakati naprej! Vsak dan boste postali večji, vsak dan močnejši, vsak dan boste več vedeli in  vsak dan boste prihajali do novih spoznanj.

Veselim se vašega prihoda v šolo!

Svetovalna delavka Marijanca