Mreža šolski pes

Našo šolo in učence so v šolskem letu 2023/24 pričeli obiskovati trije terapevtski psi. Na začetku so bili to občasni obiski, saj sta bila dva izmed psov še pripravnika. Obiski so temeljili predvsem na druženju in spoznavanju psa. Pri delu nam je pomagala mentorica in članica društva Tačke pomagačke, ga. Marinka Srebernjak s svojim terapevtskim psom Winnerjem. Ob koncu šolskega leta sta pripravništvo uspešno in z odliko zaključili naši učiteljici Brigita Prus s psom Hachijem ter Maja Klobučar s psom Orionom, ki sta prav tako članici društva Tačke pomagačke in iskreno predani svojemu poslanstvu.

S šolskim leto 2024/25 vstopamo v Mrežo šolski pes.

Terapevtski pes v šoli

Prisotnost terapevtskega psa ustvarja v razredu in na šoli prijetno razpoloženje, spodbuja pogovor in sodelovanje. Pes s svojo iskrenostjo, naklonjenostjo in vdanostjo pripomore k boljšemu počutju. V razredu učence umirja, motivira, krepi samozavest, usmerja pozornost, zabava, opogumlja, spodbuja socialne stike …

Hachi in Orion sta pasme dolgodlaki škotski ovčar. Hachi je star tri leta, Orion pa je leto mlajši.

Terapevtska para bosta obiskovala učence in jim pomagala pri učenju, branju, gibanju… Ko je v razredu pes, se zgodi nekaj neverjetnega in črke na listu kar naenkrat postanejo bolj jasne, branje lepše steče in račun se reši hitreje. Učenci bodo pri različnih urah s pomočjo psa usvajali, ponavljali ter utrjevali znanje na nekoliko drugačen način.

Več o projektu Mreža Šolski pes si lahko preberete na tej povezavi.