26. januarja 2024 smo izvedli, tokrat že 11. likovno delavnico Bajke in povesti o Gorjancih.

Mentorica letošnje likovne delavnice je bila Špela Vraničar, učiteljica likovne umetnosti na Osnovni šoli Loka Črnomelj. Udeleženci so individualno ustvarjali v likovni tehniki akril oziroma tempera, v povezavi s kolažem. V svoja dela so prepletli kubistične glasbene motive in motive iz bajke Gluha Loza. Mentorica je v svojem nagovoru udeležencem uporabila citat Pabla Picassa “Vsak otrok je umetnik. Težava je, kako ostati umetnik, ko odrastemo.”

Izdelke smo sprva razstavili na šoli, kjer smo v sklopu kulturne prireditve izpeljali odprtje in podelitev priznanj udeležencem likovne delavnice. 20. marca 2024 smo razstavo preselili v Dom starejših občanov Novo mesto, kjer bo postavljena na ogled do konca meseca maja.

Vse slike letošnje likovne delavnice si lahko ogledate na spletni strani delavnice, kjer se nahaja tudi arhiv vseh preteklih delavnic.

Sponzor 11. likovne delavnice Bajke in povesti o Gorjancih