V torek, 15.10.2024 smo bili zaradi namišljenega požara v kuhinji naše podružnične šole evakuirani iz šolskih prostorov, kar nam je šlo zaradi vsakoletne vaje zelo dobro od rok. Ko je zazvonil zvonec, ki je naznanjal požar, smo v nekaj minutah stali na šolskem igrišču in s strahom opazovali gasilske avtomobile, ki so s sirenami pridrveli izza ovinka na dovoz k šoli in gasilce, ki so v popolni opremi začeli z gasilskih vozil vleči in razvijati cevi za gašenje.

Gasilskemu poveljniku smo povedali, da pogrešamo dva učenca in kmalu sta varna v spremstvu gasilcev prikorakala iz šole.

Veseli smo bili, saj smo vedeli, da je to le vaja, vendar smo bili navdušeni nad hitrostjo naših prostovoljnih gasilcev PGD Podgrad Mehovo.

Ko je bil “požar ” pogasnjen, so nam naši gasilci pokazali še več načinov gašenja požarov, v gašenju pa smo se preizkusili tudi sami, v čemur smo neizmerno uživali.

Ko pa nas je gasilka Ana še popeljala z gasilskim kombijem, ni bil nihče srečnejši od nas.

Več si lahko ogledate tukaj