Ob tednu otroka, ki je potekal od 7. do 13. oktobra, smo se osredotočili na temo Otrok, nepopisan list. Obujali smo spomine na otroštvo nekoč ter iskali povezave z otroštvom danes.

Vsak otrok se rodi kot nepopisan list, vendar je njegovo odraščanje neločljivo povezano s časom, v katerem živi, pa tudi z vzgojo, šolskim sistemom, družbo in okoljem, ki ga obkroža. Kljub temu osnovne potrebe otrok skozi desetletja ostajajo nespremenjene. Vsi otroci, ne glede na čas in prostor, potrebujejo ljubezen, občutek varnosti, topel in zdrav dom. Potrebujejo igro, znanje, druženje z vrstniki, spodbudo, oporo, pomoč ter priložnosti za razvoj svojih talentov in interesov.

Ob skupnem druženju so učenci risali po šolski ploščadi, se igrali stare igre, si ogledali stare filme, plesali ljudske plese ter se v petek še poigrali z igračami od doma.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v fotogaleriji.