Teden otroka smo na naši podružnični šoli izpolnili z različnimi dejavnostmi v razredih ali s skupnimi dejavnostmi.

Takoj v ponedeljek, 7.10. sta sestri Šolskega dispanzerja Zdravstvenega doma Novo mesto pripravili in izvedli predavanja o zdravi prehrani, osebni higieni, zasvojenosti in pomenu zdravega načina življenja. Več si lahko ogledate v priloženih fotografijah

V torek je bil vsem nam najljubši dan, saj smo lahko od doma prinesli svoje najbolj priljubljene igrače in učiteljice so nam dovolile, da smo se poigrali z njimi. Kako pa smo uživali v skupni igri v razredu in zunaj, pa si oglejte tukaj

V sredo smo pekli kostanj. Joj, kako je bil dober!! Naša kuharica Vera nam ga je odlično pripravila, najlepše pa ga je bilo pojesti zunaj, na svežem zraku. Kako pa smo uživali ob tem, pa si oglejte tukaj

V četrtek so nam učiteljice pripravile presenečenje – pravo kino predstavo v telovadnici naše šole, kuharica Vera pa nam je še spekla kokice, ki pa jih seveda ni nikoli preveč. Več si lahko ogledate v priloženih fotografijah

Petek nam je zjutraj postregel z meglo in dežjem, mi pa smo nestrpno pričakovali učence PŠ Orehovica in PŠ Dolž, da bi skupaj izvedli dan ejavnosti. Megla in dež sta kmalu odšla od nas, mi pa smo pričakali težko pričakovan obisk. Na našem igrišču se je kmalu gnetlo kar 150 učencev vseh treh podružničnih šol pod Gorjanci, tako kot že leta prej. Učenci naše šole so pripravili kratek kulturni program, potem pa smo se razdelili v skupine in se preizkusili v vlečenju vrvi, hoji s hoduljami, skakanju v vrečah, prepletanju gosenice in še veliko drugih zanimivih starih igrah. Potem smo se podali na vrh Mehovega, kjer nam je ga. Verica Turk, članica Društva Mehovo, opisala znamenitosti mehovskega gradu, njegov propad, povedala nam je marsikaj zanimivega o nastanku krajevnih imen vasi okoli Podgrada in nam prebrala zgodbico o čevljarčku. Zelo nas je zanimala zgodovina mehovskega gradu, pa tudi čudovit razgled z vrha Mehovega nam je prikazal s soncem obsijano pokrajino pod nami.

Bilo nam je lepo in kar težko smo se poslovili, smo si pa obljubili, da se ob letu zopet srečamo.

Več v priloženih fotografijah