V ponedeljek, 30. septembra 2024, smo udeležili 18. otroške likovne ustvarjalnice na Osnovni šoli Toneta Pavčka Mirna Peč. Tema letošnje ustvarjalnice, z naslovom Pogled vase (avtoportret) in likovno področje slikarstvo je mladim ustvarjalcem ponudilo obilo izzivov in različnih načinov za izražanje, tako realističnega kot abstraktnega.

Vodja otroških likovnih ustvarjalnic je učiteljica likovne umetnosti Aleša Sušnik Škedelj, kustos Jožef Matijevič pa mentor.

Na letošnji likovni ustvarjalnici so sodelovale tudi tri učenke 9. razreda OŠ Stopiče – Nika Bauer, Sandra Kastelec in Klara Ucman.

Odprtje razstave nastalih del bo v Muzeju Lojzeta Slaka in Toneta Pavčka v torek, 3. 12. 2024, ob 17. uri na Ta veseli dan kulture.

Mateja Hočevar, učiteljica LUM