Dne 5.6.2024 je v Slovenski Bistrici potekalo državno prvenstvo v atletiki za osnovnošolce. Našo šolo sta zastopala Ilhan Suljanović in Neja Cigale. Prva je z nastopom pričela Neja v metu vortexa in z rezultatom 48,76m osvojila 10. mesto. Za svojim osebnim rekordom je nekoliko zaostala, vseeno pa dosegla odličen rezultat.

Ilhan je pričel skok v višino na začetni višini 140 cm in vse poskuse opravil brez poprav do višine 156cm, ki jo je zmogel v drugo. Že tedaj je bilo jasno, da se bo boril za zlato odličje. Po treh neuspešnih skokih na 158, pa je moral priznati premoč vrstniku iz Šentjerneja. Čestitke za vrhunski rezultat – 2. mesto na državnem prvenstvu. S tem dosežkom je tudi zmagal v tekmovanju za športnika šole.