Mesec oktober je med drugim tudi mesec požarne varnosti. Zato nas je v petek, 21. 10. 2022,  v šoli in vrtcu presenetil požarni alarm. Nanj smo se zelo hitro odzvali tako vrtčevski otroci, učenci in zaposleni kot tudi gasilci PGD Podgrad, ki so vajo organizirali. Namen vaje je bil ugotavljanje pripravljenosti  vseh odraslih in otrok na šoli za varno in hitro evakuacijo iz objekta v primeru požara. Po uspešno izvedeni vaji so nam gasilci prijazno predstavili tudi gasilsko opremo in vozila. Vsem najbolj zanimiv in poučen je bil prikaz gašenja ognja z različnimi vrstami gasilnih sredstev. Otroci so tako videli in spoznali, kako najbolj učinkovito in hitro pogasimo požar.

Gasilcem PGD Podgrad se zahvaljujemo za zanimivo in poučno predstavitev. Še naprej jim želimo uspešno in varno delo, za podmladek pa zagotovo ne rabijo skrbeti.

Foto utrinke evakuacijske vaje in predstavitev gasilcev si lahko ogledate tukaj.