NMSB 2022 / Beremo skupaj nas letos že peto sezono vabi, da se jim pridružimo s kakšno dejavnostjo tudi v šoli, v vrtcu in doma ter nas opominja na potrebo po branju in na moč, ki jo to ima.

Zato vas vabimo v šolsko knjižnico, kjer si učenci lahko ogledate (in izposodite) knjige, ki so kakorkoli povezane s športom, saj je rdeča nit letošnjega NMSB povezana z mislijo irskega pisatelja Richarda Steela (1672–1729), ki poudarja povezanost med umom in telesom, med gibanjem, športom in duševnim razvojem: »Branje je za duha to, kar je telovadba za telo.«

Seveda pa vas v knjižnici čakajo tudi druge knjige za vaše literarne sprehode, branja v naravi in druge aktivnosti, v katerih gresta knjiga in gibanje z roko v roki.

Povežimo torej branje in gibanje ter si privoščimo kakšno literarno-gibalno razvajanje ter izkusimo njene »blagodejne« učinke.

RAZSTAVA