Branje je izredno pomembno za razvoj otroka ter njegovo uspešnost v življenju. V digitalni dobi, ko so zasloni vse večja konkurenca knjigam in revijam, se skupaj z vzgojitelji in učitelji trudimo, da otrokom v branje ponudimo tisto, kar jim je všeč in kar je dobro.  (Mladinska knjiga)

Učenci lahko preko šole naročijo naslednje revije:

• Cicido  vsestransko spodbuja razvoj predšolskega otroka in krepi vezi med otrokom in odraslim.
  • Ciciban prijazno vabi k branju s kakovostno književnostjo, poljudnimi besedili in zanimivimi nalogami.
  • Cici Zabavnik navdušuje z igrivimi ugankarskimi nalogami, ustvarjalnicami in učenjem angleščine.
  • Moj Planet je odlična revija za radovedne raziskovalce, ki radi spoznavajo živali, rastline, naravne pojave in ves širni svet.
  • Pil je revija za najstnike, ki prinaša zanimivo branje o tegobah odraščanja, glasbi, filmu, športu, zanimivostih iz Slovenije in sveta in še marsikaj.
  • Gea je izvirna slovenska poljudnoznanstvena revija za radovedne bralce vseh starosti in za vso družino.
  • Zmajček je ilustrirana slovenska revija, namenjena predšolskim otrokom in otrokom v prvem triletju devetletne osnovne šole. (https://www.zmajcek.net/)

Naročilnice so učenci prejeli v šoli, nekaj jih je še na voljo v knjižnici.

Naročilnice naj učenci prinesejo v knjižnico (učenci prvega triletja jih lahko oddajo tudi svojim učiteljicam). Naročila sprejemam še naslednji teden, do četrtka, 29.9.2022.

Anita Škrbec, knjižničarka in poverjenica mladinskega tiska