17. september je dan zlatih knjig

Knjiga je kot luč – prebereš jo,

da sveti v tebi.

(France Bevk)

Sedemnajstega septembra obeležujemo dan zlatih knjig. Na ta dan se je rodil in 80 let kasneje tudi umrl znan slovenski pisatelj France Bevk, ki je dejal, da je “dobra knjiga – zlata knjiga”. Bevk je napisal veliko dobrih knjig prav za vas, otroke. Otroci še danes prebirate njegova dela:

• Lukec in njegov škorec,
  • Tatič,
  • Pestrna,
  • Pastirci,
  • Grivarjevi otroci ter mnoga druga.

S 17. septembrom se vsako leto začne branje za bralno značko. To je vsesplošno slovensko kulturno gibanje in prostovoljna dejavnost, ki vas učence spodbuja k branju in dviga vašo bralno kulturo.

Branje in izobraževanje za marsikoga na našem planetu ni tako samoumevno kot v Sloveniji. Spomnimo se, da lahko vsi državljani postanemo pismeni popolnoma brezplačno. To nam omogočajo obvezna osnovna šola in vse druge ustanove, tudi knjižnice.

Želimo vam vesel dan zlatih knjig!

Vabimo vas, da podate svoje mnenje v spletni anketi.

Odgovorite lahko eno ali na več vprašanj.

POVEZAVA DO VPRAŠALNIKA