Dragi učenci, spoštovani starši OŠ Stopiče !

Novo šolsko leto bomo začeli v šolskih prostorih. Vsak po svojih močeh in z vašo pomočjo se bomo potrudili, da tako tudi ostane.

Do preklica oz. spremembe navodil MIZŠ in NIJZ bomo izvajali pouk po modelu B, kar pomeni vsak oddelek v svoji matični učilnici, menjajo se le učitelji.

Da bi bil začetek kar se da prijeten, smo za vas pripravili nekaj nasvetov in informacij:

• V šolo naj v skladu z veljavnimi ukrepi za omejevanje širjenja korona virusa, prihajajo le zdravi učenci. Spremljevalci morate za vstop v šolske prostore zadostiti pogoju PCT.
  • Zaradi energetske sanacije matične šole in vrtca bo prometni režim, vključno s parkiranjem, v  okolici šole in vrtca otežen. Zaradi varnosti vseh udeležencev vas prosimo za strpnost in razumevanje.

Šolska vrata bomo odprli

v sredo, 1. septembra 2021.

Ob 8.15 uri bodo učence na zgornji ploščadi pred šolo pričakali razredniki / razredničarke in jih pospremili v matične učilnice.

• Šolski avtobusi bodo učence vozače odpeljali domov po 5. šolski uri, ob 12.45.
  • Kosilo za 1. šolski dan bo organizirano za prijavljene učence.
  • Prvi šolski dan se ne bo izvajalo jutranje varstvo in podaljšano bivanje.

OBVESTILA ZA PRVOŠOLCE IN NJIHOVE STARŠE

• Prvošolce v spremstvu staršev na matični šoli v Športni dvorani Stopiče pričakujemo ob 9.00 uri.
  • Prosimo, da upoštevate ukrepe za preprečevanje širjenja okužbe s CORONA virusom (izpolnitev PCT pogojev, razkuževanje rok, razmik, zaščitne maske).
  • Zbrali se boste v šolski športni dvorani, kjer boste spoznali učitelje, ki bodo v tem šolskem letu poučevali vaše otroke, ter dobili osnovne informacije in navodila.
  • Za malico prvošolcev bo poskrbljeno.
  • V šoli boste ostali do približno 11.30 ure, ko boste odpeljali domov tudi svoje otroke.

OBVESTILA ZA UČENCE 2. DO 9. RAZREDA MATIČNE ŠOLE

• Učenci bodo imeli prvi šolski dan 5 ur pouka (razdelitev urnikov, navodila, hišni red, šolska pravila, prevozi, prometna varnost, seznami ID idr.).
  • Šolski prevoz bo 1. šolski dan organiziran po zgoraj zapisanem, od 2. septembra dalje pa po ustaljenem voznem redu, objavljenem v Publikaciji OŠ Stopiče.
  • V želji, da obvarujemo vaše in naše zdravje, vas lepo naprošamo, da dosledno upoštevate predvidene ukrepe za preprečevanje širjenja okužbe s CORONA virusom, ki veljajo na avtobusu, v šolskem kombiju, v šolskih prostorih in zunaj šole (razmak 1,5 m, zaščitna maska, higiena rok, kašlja, ne zadržujemo se v skupnih prostorih, ne mešamo se med skupinami).
  • Za šolsko malico in kosila bo poskrbljeno.
  • Učenci 2. do 5. razreda prinesejo v šolo zaščitno masko, copate, mapo, peresnico, beležko, šolski nahrbtnik za šolske potrebščine.

1. TEHNIŠKI DAN ZA UČENCE 6. DO 9. RAZREDA
  • Učenci od 6. do 9. razreda v šolo prinesejo mapo, copate, peresnico, barvice in flomastre.
  • Poleg navodil, ki jih bodo dobili, bodo ta dan sami izdelali svojo beležko.

OBVESTILO ZA STARŠE O 1. RODITELJSKEM SESTANKU

1. roditeljski sestanek za starše učencev od 2. do 9. razreda bo v matičnih učilnicah v četrtek, 2. 9. 2021, po naslednjem razporedu:

ura pritličje nadstropje stari del šole
16.00 4.r 7.r (učilnici SLO) 2.r
17.00 5.a 9.a (učilnica KEM) 3.r
18.00 8.r (učilnica TJA) 9.b (učilnica FIZ)
19.00 6.a (učilnica RAČ) 6.b – (učilnica ZGO, GEO)

Prosimo, da upoštevate ukrepe za preprečevanje širjenja okužbe s CORONA virusom ( izpolnitev PCT pogojev, razkuževanje rok, razmik, zaščitne maske).