V okviru projekta RASTEM S KNJIGO smo imeli 7. a in 7. b razred v četrtek, 17. oktobra, kulturni dan.

Obiskali smo splošno knjižnico – Knjižnico Mirana Jarca. Vodja mladinskega oddelka ga. Helena Brulc, ki nas je vodila, nam je predstavila vse oddelke knjižnice in čitalnico. Knjižničarka nam je predstavila tudi posebno zbirko knjižnice. Ogledali smo si Dalmatinovo Biblijo ter predmete Frana Levstika.

»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Namen projekta je osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. Zato so vsi sedmošolci prejeli knjigo avtorice Janje Vidmar, z naslovom Elvis Škorc, genialni štor.

Nato smo se podali v Dolenjski muzej, kjer smo si ogledali stalno razstavo – Arheološka podoba Dolenjske.Prikazuje dogajanje v arheoloških obdobjih na Dolenjskem od prvih le občasnih pojavov človeka v kameni dobi pa vse do konca zgodnjega srednjega veka s strnjeno poselitvijo tega prostora.

Izvedeli smo veliko stvari o življenju, delu in verovanju naših prednikov v različnih zgodovinskih obdobjih.

Učiteljica Sabina Hočevar in knjižničarka Anita Škrbec