Bralna značka, ki so jo zasnovali na Prevaljah, letos praznuje 60 let. Razvila se je v nacionalno gibanje, ki spodbuja prostovoljno  branje po željah bralcev vseh starosti.

Pobudnika branja za bralno značko sta bila profesor slovenskega jezika na prevaljski osnovni šoli Stanko Kotnik in koroški pisatelj Leopold Suhodolčan, tudi ravnatelj osnovne šole. Prvo značko, ki se je takrat imenovala Prežihova značka, so na Prevaljah podelili 22. maja 1961.

Bralna značka je danes gibanje, ki je najmočnejše v osnovni šoli, nagovarja pa tudi vzgojitelje k branju predšolskih otrok in spodbuja bralne klube v srednjih šolah in med starejšimi po vsej Sloveniji, v zamejstvu in med slovenskimi rojaki po svetu.

Več o zgodovini bralne značke si lahko preberete na tej povezavi  in na tej spletni strani.

Letošnji Slovenski knjižnično muzejski MEGA kviz ima naslov S knjigo v svet in je posvečen ravno 60 obletnici bralne značke. Reševanje kviza je zaradi epidemioloških razmer podaljšano do junija 2022. Zato vas vabimo k reševanju le-tega. Sledi tej povezavi

Bodimo tudi mi bralci in ustvarjalci zgodbe BRALNA ZNAČKA!